Programy charytatywne

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca - 16.10.2016

Dnia 16.10.2016 pracownicy kliniki Lumed w Opocznie będą charytatywnie udzielać informacji oraz badać pacjętów w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca.

Akcja charytatywna ?Polsko nie ślepnij?

Centrum Badań Naukowych ?Lumed? co roku przeprowadza akcję charytatywną ?Polsko nie Ślepnij? pod patronatem prof. Zbigniewa Zagórskiego w różnych regionach Polski. Profesor przebywając w naszym ośrodku w Opocznie zaproponował swój udział w akcjach i badaniach społecznych z konsultacjami tylnego odcinka oka na najnowszej fundus ? kamerze i dalsze informowanie pacjentów o stanach zagrażających 100% utracie wzroku. Badania pozwoliły nam uratować wielu pacjentów przed nieuniknioną ślepotą. Przez kilka miesięcy ,w soboty pracowaliśmy charytatywnie w wyżej wymienionych miastach.

W krajach wysoko rozwiniętych działają specjalne programy, które przychodzą na pomoc ludziom z cukrzycą. Dzięki temu drogą samokontroli, monitorowania poziomu cukru we krwi, zdrowemu żywieniu i ćwiczeniom fizycznym ludzie z cukrzycą żyją ponad 85 lat!!! W USA chorym na cukrzycę ze stażem pracy ponad 50 lat wręczany jest medal Joslina, jako znak uznania dla ich osiągnięć w walce z chorobą.