Implantacja soczewki "SYNERGY-TORIC"

07.12.2020

W grudniu odbędzie się premiera implantacji pierwszej w Polsce soczewki łączącej jednocześnie aż 3 innowacyjne technologii w wersji torycznej, soczewki "SYNERGY - TORIC"!

Pierwsze egzemplarze trafią do naszego Centrum w Opocznie. To już stało się tradycją, w 2013 roku w naszym Centrum była przeprowadzona pierwsza implantacja soczewki konstrukcji EDOF-Symfony (wiadomości BBC). Jest to jedyna soczewka na dzień dzisiejszy, posiadająca certyfikat soczewki wykonanej w technologii EDOF- zapewniającej akomodacje i szerokie pole widzenia. Pozwala to uzyskać i zastąpić u pacjentów z jaskrą lub zwyrodnieniem plamki żółtej doskonałe wyniki widzenia. Tym samym był dokonany ogromny przeskok od konstrukcji soczewek w technologii multifokal ( PanOptix i inne), stosowanych najczęściej w chirurgii starczej zaćmy, do konstrukcji akomodacyjnej, stosowanej w chirurgii refrakcyjnej wymiany soczewek!

1. Konstrukcja Eschelette -EDOF unikatowa pod kątem technologicznym, naniesione na platformie soczewki grawerowane laserowo koła (1200), pozwalają uzyskać ciągłość obrazu, zapewniając akomodację tak samo jak u 20 letnich osób.

2.Konstrukcja multifokal, stosowana i sprawdzona w soczewkach wieloogniskowych, wykonana teraz w nanotechnologii, pozwalająca mieć dodatkowo większe powiększenie do bliży, a szczególnie do czytania najdrobniejszych tekstów.

3. Unikatowy filtr fioletowy - OptiBlue pozwala na zwiększenie kontrastowości, stopnia nasycenia barw, widzenie zmierzchowe, poprawę rytmu dobowego melatoniny i zdolności kory mózgowej do uczenia się.

Widzenie po 40-m roku życia może być tak jak w wieku 20 lat i nie musimy się godzić z protezą okularową.